Zobrazit menu tématu

Hledáme účastníky výzkumu

V současnosti hledáme pacienty a pacientky s karcinomem střev či konečníku, kteří by byli ochotní účastnit se našeho výzkumu. V případě zájmu kontaktujte Alenu Černou na adrese: alena.cerna@hovoryozdravi.cz nebo vyplňte vstupní formulář níže.

Cíle výzkumu

Cílem našeho výzkumu je hlubší porozumění zkušenostem, které mají lidé s karcinomem střev. Prostřednictvím rozhovorů chceme zjistit, jak toto onemocnění ovlivňuje různé aspekty života člověka. Díky těmto zjištěním budeme moci poskytnout podporu lidem s podobným problémem a také zprostředkovat jejich zkušenosti rodinám, přátelům a pracovníkům ve zdravotnictví.Výzkum probíhá formou přibližně hodinového rozhovoru, který se může konat u pacienta doma, ve zdravotnickém zařízení, nebo na jiném preferovaném místě.

Jak probíhá rozhovor

Cílem rozhovoru není sesbírat odpovědi na připravené otázky, ale zachytit zkušenosti pacientů. Sami účastníci také rozhodují o konkrétních tématech rozhovoru a o tom, v jaké formě bude rozhovor využit. Rozhovory jsou zaznamenány ve video či audio formě. Všechny zveřejňované informace jsou  účastníkům studie předem poslány ke schválení. Celý výzkum podléhá přísným etickým standardům.Díky rozhovorům zjistíme, co je důležité pro lidi s karcinomem střev, můžeme je využít pro školení odborníků zdravotnické a sociální péče, k podpoře zlepšování kvality zdravotnické péče, jako data ke kvalitativní analýze pro publikování vědeckých článků a v neposlední řadě jako příspěvky na těchto webových stránkách.

 

CHCETE SE I VY PODĚLIT O SVŮJ PŘÍBĚH?


NAPIŠTE NÁM

captchaCopyright © Hovory o zdraví 2014 - 2018, všechna práva vyhrazena.     |       Webdesign studiolkm.cz