Hledáme účastníky výzkumu

V současnosti hledáme dospělé ženy a muže, kteří v minulosti prodělali Lymeskou boreliózu, nebo se s tímto onemocněním stále potýkají a měli by zájem účastnit se našeho projektu (bližší informace níže).

Přihlásit se do výzkumu můžete vyplněním Vstupního formuláře v tomto odkaze, nebo kontaktujte výzkumnici Veroniku Navrátilovou na e-mailu: veronika.navratilova@oushi.upol.cz, nebo na telefonu +420 608 263 357.

(Do e-mailu či zprávy stačí napsat např.: „Mám zájem o výzkum boreliózy, Vaše jméno, věk a místo bydliště, případně preference ohledně toho jak a kdy Vás smíme kontaktovat. Rádi se Vám ozveme zpět a na všem se s Vámi domluvíme).

Chci se zapojit

Co je Lymeská borelióza

Lymská borelióza je v Evropě nejčastějším onemocněním přenášeným ze zvířat na člověka (přenašečem je zde téměř výhradně klíště). Jedná se o nesmrtící, ale ve vážných případech invalidizující onemocnění, které postihuje až 4 000 hlášených osob ročně. Proti této závažné infekční nemoci doposud neexistuje účinná očkovací látka, proto je nutná především prevence. Pro úspěšnou léčbu je nejdůležitější včasná diagnóza a okamžité zahájení léčby. Onemocnění je poměrně zdlouhavé, může trvat několik týdnů, ale i několik let a je pro většinu pacientů, u kterých se rozvine pozdní stadium, psychicky velmi vyčerpávající.

O našem projektu

Cílem našeho projektu je porozumění zkušenostem, pocitům a potřebám pacientů, kteří Lymeskou boreliózu osobně prodělali, nebo prodělávají.

Hlavním výstupem bude webová stránka, která by mohla sloužit jako opora pro pacienty s Lymeskou boreliózou a jejich blízké. Lékařům, studentům medicíny a dalšímu zdravotnickému personálu by porozumění tomu, co pacienti s tímto onemocněním prožívají, mohlo významně pomoci v dalším zlepšování péče o ně.

Koho hledáme

Kromě účastníků výzkumu hledáme také odborníky, které téma Lymeské boreliózy zajímá, členy tzv. poradního panelu. Pokud byste se chtěl/a zapojit do odborného panelu výzkumu kontaktujte, prosím, výzkumnici Veroniku Navrátilovou na emailu: veronika.navratilova@oushi.upol.cz.