Zobrazit menu tématu

Stále hledáme účastníky výzkumu

Nás výzkum se sice chýlí ke konci, ale stále hledáme pacienty, kteří by se jej chtěli účastnit. Pokud byste se sami chtěli našeho výzkumu účastnit nebo máte ve svém okolí člověka v paliativní péči, který by se s námi rád podělil o svůj příběh, neváhejte nás kontaktovat na adrese pal@hovoryozdravi.cz či Lenka.Slepičkova@hovoryozdravi.cz

Co je paliativní péče

Paliativní péče se poskytuje pacientovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí v pokročilém nebo terminálním stadiu.  Jejím účelem je zvýšit kvalitu života umírajícího pacienta, zachovat jeho důstojnost a poskytnout oporu jeho blízkým. Zaměřuje se na tlumení bolesti a dalších tělesných nebo duševních strádání. Tuto péči poskytují nejčastěji hospice.

O modulu paliativní péče

V současnosti pro vás připravujeme modul paliativní péče. Naši výzkumníci si nechávají vyprávět příběhy lidí, kteří jsou kvůli nemoci na konci života. Zjišťují, jaké pro ně bylo zjištění terminální diagnózy, jak o své nemoci a smrti komunikují s blízkými nebo jak jsou spokojeni s  péčí. Rozhovory jsou postupně analyzovány a na jejich základě bude vytvořena tato část webové stránky. Cílem našeho projektu je poskytnout oporu lidem, kteří se nacházejí v podobné životní situaci, nebo o někoho takového pečují či pečovali. 

Mluvíme o paliativní péči

Lenka Slepičková, která pro naše webové stránky zpracovává téma paliativní péče, vystoupila také v rádiu Proglas, kde o problematice paliativní péče v ČR hovořila. Zmínila i některá z témat, o kterých si s ní pacienti povídali. Rozhovor si můžete poslechnout zde.

CHCETE SE I VY PODĚLIT O SVŮJ PŘÍBĚH?


NAPIŠTE NÁM

captchaCopyright © Hovory o zdraví 2014 - 2018, všechna práva vyhrazena.     |       Webdesign studiolkm.cz