David

David

David

  • Věk v době rozhovoru:  11 let

David žije v úplné rodině, má sestru, se kterou si rád hraje. Po diagnostikování ADHD začal užívat medikaci. Ta mu pomáhá se soustředěním ve škole. Davidovi se zdá přísnější máma, protože ho okřikuje, když nerespektuje její pokynu. Tátu přes týden příliš nevídá, jelikož dojíždí za prací do většího města. David má spoustu kamarádů, především na skautu. K jeho dalším zálibám patří fotbal, počítačového hry a automobilové pořady.   

Více  o Davidovi:

David žije s rodiči a sestrou. Je nejraději, když celá rodina jede na chatu. Tam má totiž spoustu kamarádů. Další kamarády má na zájmových kroužcích a ve škole. Ve škole má ovšem i „nepřátele“, totiž spolužáky, kteří na něj chodí žalovat paní učitelce. Svou třídní učitelku má David rád, protože vyučuje prostřednictvím her a často bere třídu na vyučování ven. S předchozí paní učitelkou neměl David dobrý vztah. Vadilo mu, že byla příliš přísná, okřikovala ho za vyrušování v hodině a nechtěla, aby jezdil na školní výlety. Ve škole by David prodloužil přestávky, přidal hodiny tělocviku a ubral množství probírané látky.  

Z kroužků má David rád tenis a skauta. Na skatu si oblíbil vedoucího, který mu pomáhá s plněním úkolů. Mimo zájmových kroužků se baví počítačovými hrami, fotbalem, pořady o autech a skládáním modelů aut.  

David neznal význam zkratky ADHD, ale věděl, že má občas problémy s pozorností. Týden před výzkumným rozhovorem začal užívat medikaci. Medikace mu, dle jeho názoru, pomáhá se soustředěním ve škole, především se soustředěním při čtení a psaní. David podstoupil vyšetření v nemocnici. Vyprávěl o tom, jak musel plnit pokyny doktorky, přičemž měl nasazenou čepici, která byla připojena k počítači.

K dalším zdravotním obtížím Davida patří problémy s játry. Nesmí jíst mastná jídla a dochází do nemocnice na pravidelné kontroly.


Audio a video


David K. začal brát léky na lepší soustředění.
Davida K. mrzelo, že doma neposlouchal.