Léčba kombinací antibiotik Petře způsobovala vedlejší účinky zahrnující třes a necitlivost rukou, bolest hlavy či pocení.
P: Já jsem se třeba nemohla ani ten první půlrok… Úplně ten první půlrok na těch antibiotikách – a to mi teda opravdu dobře nebylo, to mi bylo strašně zle – já jsem třeba nemohla ani najíst, já jsem se ani netrefila do pusy. Najednou se mi rozklepaly ruce, já jsem si prostě chtěla vzít vidličku, a já jsem měla pocit, že se netrefím do pusy a že ji neudržím. Úplně jak kdyby, já nevím, jako po nějaké mrtvici. Nebo mi najednou ten příbor spadl na zem, seděli jsme u oběda, mně to spadlo na zem a já jsem se rozbrečela. Říkám: „Já si to prostě nenakrájím.“ Manžel právě říkal… No, tak jako že mi to nakrájel a v pohodě. Takové chvíle prostě. Nebo najednou jsem říkala: „Mně se hrozně třese hlava.“ Já jsem prostě chodila a mně se furt hrozně… Jako takhle furt jsem se třásla, třásla se mi hlava. Celé noci jsem se jenom potila, já jsem se budila v hrozných kalužích. Mrtvily mně ruce, ale to až potom, co jsem nasadila ta antibiotika, tak se mi ty věci i zhoršovaly.
T: Špatně od žaludku – třeba z těch antibiotik?
P: Ne, to mi nikdy nebylo.
T: Bolesti hlavy na to nějak třeba reagovaly?
P: Jo, bolesti hlavy jsem měla strašné na tom Minocyklinu. Ale já už jsem v tom, já bych řekla, takový mazák.
Vlada zhruba rok po nakažení zažívala celou řadu neurologických obtíží – od brnění končetin a ztuhlosti zad přes závratě až po bolesti hlavy.
Katku vedle „zmatku v hlavě“ trápilo motání hlavy a pískání v uších. Své stavy přirovnávala ke drogovému zážitku.
Mirka vedle dalších neurologických obtíží zažívala i pálení kůže, kvůli kterému někdy nevěděla, co si obléknout, aby to na těle snesla.
Anička měla zkušenost s obtížemi, u kterých se nejprve uvažovalo o roztroušené skleróze. Po vyloučení této diagnózy přisuzovala příznaky právě lymeské borrelióze.
Vlada kvůli svým neurologickým potížím několikrát absolvovala lumbální punkci, zmínila i nepříjemný zážitek s lékařem.