Marek je expert na trh práce a analýzu dat. Je ženatý a má dvě dospělé děti. Vždy byl zdravý a aktivní, než onemocněl borreliózou, měl nanejvýš chřipku. Přestože tuší, že některým lidem borrelióza způsobila i daleko závažnější problémy než jemu, překvapilo ho, jak moc v určitých chvílích ovlivnila jeho život. Na začátku léčby ho praktická lékařka upozorňovala, že může jít o běh na dlouhou trať. Terapie spočívala v postupném nasazení tří antibiotických kúr, po nichž Marek v době rozhovoru čekal na krevní testy, které se plánovaly s určitým odstupem, aby se dopad léčby mohl projevit. Marek si myslí, že je dobré dodržovat jeden směr léčby, a až když nefunguje, vyzkoušet něco nového. On sám se v danou chvíli pro podporu doléčení rozhodl vyzkoušet změnu stravy a čínskou medicínu. Své lékařce věří a její přístup mu vyhovuje, váží si i zájmu a podpory, které mu poskytuje jeho okolí.
Marek neví, kdy se borreliózou nakazil, typická skvrna se mu po klíštěti nikdy neudělala. To, že se v jeho krvi vyskytují protilátky proti borrelióze, zjistil náhodou na preventivní prohlídce u praktické lékařky. Následně procházel Marek velmi náročným životním obdobím. Dva měsíce poté, co se jeho situace vyřešila a zklidnila, ho však během řízení zničehonic rozbolela záda a lokty natolik, že téměř nebyl schopný cestu autem dokončit. Navštívil praktickou doktorku s tím, že má podezření na revma, krevní testy však odhalily výrazně zvýšené hodnoty protilátek typických pro akutní borreliózu.
Marek dostal na dva týdny antibiotika, po kterých následovala další. Potýkal se s bolestmi a denně spal i 12 hodin. V práci byl však stejně vyčerpaný, měl dojem, že se nedokáže soustředit ani jasně přemýšlet. Po druhé antibiotické kúře u Marka odezněly bolesti i únava, také zopakované krevní testy vyšly lépe. Lékařka přesto pro jistotu předepsala ještě jedna antibiotika. V době rozhovoru Marka čekaly další krevní testy, které se dělají s odstupem, nutným pro správné posouzení dopadu léčby.
Únava, která se po druhé antibiotické kúře zmírnila, se bohužel časem vrátila, takže si Marek někdy musel jít na chvíli lehnout dokonce i v práci. Stále měl i potíže s koncentrací a krátkodobou pamětí. Zapomínal například, co mu kdo řekl, v zaměstnání těžko dohledával potřebné informace a jeho pracovní výkonnost celkově poklesla. Připadal si také méně kreativní. Nehledě na množství energie, kterým zrovna disponoval, ztratil z velké části zájem o své koníčky. Ani číst knížky nebo zjišťovat nové informace ho často nebavilo tak jako dřív. Někdy se donutil jít běhat nebo projet na kole, sportoval ale výrazně méně než dřív a celkově se jeho život zpomalil.
Jelikož Marka přetrvávající potíže zatěžovaly, rozhodl se během čekání na kontrolní testy na podporu plného uzdravení navštívit lektorku čínské medicíny. Užíval doporučené preparáty (bylinnou směs a čínské houby) a začal chodit na akupunkturu. Změnil také způsob stravování. Jídelníček postavil na mase, vajíčkách a zelenině, vyhýbal se obilovinám, mléčným výrobkům, cukru a alkoholu. Principy čínské medicíny, zejména celostní přístup a vzájemná provázanost jednotlivých prvků, Markovi konvenují a dávají smysl. Efekt tohoto léčebného přístupu na jeho vlastní potíže však v době rozhovoru ještě nemohl posoudit.
Při posledním kontaktu (s určitým odstupem od rozhovoru) Marek konstatoval, že se jeho obtíže výrazně zmenšily a že se cítí mnohem lépe.