Zobrazit menu tématu

Co jsou noční můry

Noční můry jsou sny s nepříjemným obsahem, které ve snícím vyvolávají silné negativní emoce, jako je
strach, odpor nebo beznaděj. Takové sny zažila během života alespoň párkrát většina lidí. Pokud jsou však noční můry časté a mají vliv na kvalitu života jedince, jsou považovány za poruchu spánku. Dle zahraničních realizovaných studií se alespoň jednou týdně noční můry vyskytují u 2-6 % dospělé populace. Taková frekvence je již považována za vysokou a může mít vliv na každodenní život jedince.

O našem projektu

Cílem našeho projektu je porozumění zkušenostem pacientů s častými nočními můrami, tedy lidem, kteří mají alespoň 1 noční můru týdně.Naším hlavním cílem je na tomto místě vytvořit webovou stránku, která by mohla sloužit jako opora pro jedince s nočními můrami a jejich blízké a být zdrojem cenných informací pro odbornou veřejnost. Webové stránky mohou dále pomoci lékařům v oboru spánkové medicíny a dalším pracovníkům ve zdravotnictví, studentům medicíny a profesionálním pečovatelům, kterým nabídnou podporu a edukaci.

Koho hledáme

V současnosti hledáme dospělé ženy a muže, kteří trpí nočními můrami, a to alespoň 1 krát týdně. Zároveň hledáme další odborníky do poradního panelu našeho výzkumu. Pokud byste se do výzkumu chtěli zapojit, vyplňte kontaktní formulář níže nebo kontaktujte výzkumnici Lucii Klůzovou Kráčmarovou na emailu: lucie.kluzova@hovoryozdravi.cz

 

CHCETE SE I VY PODĚLIT O SVŮJ PŘÍBĚH?


NAPIŠTE NÁM

captchaCopyright © Hovory o zdraví 2014 - 2017, všechna práva vyhrazena.     |       Webdesign studiolkm.cz