Marie G., 81 let

Marie G., 81 let

Marie G., 81 let

 

Paní Marii G. je 81 let. Má tři děti a čtyři vnoučata. Se svým manželem se společně stará o malé hospodářství, mají kozy, slepice a husy. Je stále velmi aktivní a jako stará si vůbec nepřipadá. Víra je pro ni v životě velmi důležitá, pravidelně chodí do kostela. Prožívá velkou radost ze života, dokáže se těšit z každého okamžiku.

Více o paní Marii G.

Paní Marie je stále ještě velmi aktivní. Trápí ji problémy s křečovými žilami, které jí způsobují bolesti nohou. Je však velmi silná a snaží se to překonat a brát s nadhledem. Jak sama uvádí, kdyby ji nic nebolelo, myslela by si, že nežije. Pohyb je pro ni základem všeho, proto se snaží cvičit, jezdit na kole, dbá o své zdraví. Pravidelně navštěvuje lékaře a bere léky na tlak a ředění krve. Kvůli velkému zhoršení zraku prodělala operaci šedého zákalu, nyní už znovu vidí dobře. Stále častěji také zapomíná a nepamatuje si jména.

Se svým životem je velmi spokojená. Vždy se těší, až bude moct jít zase na pole, do vinohradu, postarat se o svá zvířata. Její velkou zálibou je čtení, ke kterému se znovu po operaci očí mohla vrátit.

Paní Marie má spoustu přátel, je v neustálém kontaktu s ostatními lidmi a rodinou, která ji velmi často navštěvuje. Před odchodem do důchodu pracovala 30 let v kravíně. Odchod nesla velmi těžce, práci měla velmi ráda. Proto ještě 2 roky pracovala ve vinohradu. Důchod nemá moc velký, ale společně s manželem si vystačí. Nepotřebují peníze, důležité je pro ně zdraví a dobré ruce.

Velké plány do budoucna už nemá. Snaží se vychutnávat si každý okamžik. Jediné, co si ještě velmi přeje, je oprava střechy a hlavně by se ráda dožila pravnoučat.

Paní Marie vnímá svůj život a stáří velmi pozitivně. I když to vždy neměla v životě lehké, jak sama uvádí, všechno zlé je na něco dobré, a to se jí v životě potvrdilo.