Karel A., 68 let

Karel A., 68 let

Karel A., 68 let

Pan Karel A. má dvě děti, dvě vnoučata a dvě pravnoučata. V současnosti žije sám. Je vyučený nástrojář a doposud pracuje na plný úvazek v oboru. Říká, že pokud má člověk společnost, stáří může být příjemné.

Více o panu Karlovi A.

Pan Karel je pracující důchodce, rád by ještě tak rok až dva pracoval. Je vyučený nástrojář a pracuje jako opravář aut, práce ho baví. V současné době vnímá ubývání sil, už to není jako dříve. V posilovně uzvedne méně váhy a na kole už neujede tolik kilometrů. Přesto je rád, že je pořád schopný se věnovat svým koníčkům. Je vdovcem, manželka tragicky zemřela při autonehodě. Partnerka mu chybí nejvíce, když se mu nechce do nějakých aktivit, ve dvou by to šlo lépe. Největší radostí je pro něj rodina a rodinná spokojenost. Víkendy nejčastěji tráví na chatě, kde má přátele, se kterými tráví čas.

Zdravotně je na tom momentálně dobře, nebere žádné léky. Lékaře navštěvuje jen na pravidelné preventivní prohlídky. Zdraví též považuje za nejdůležitější hodnotu v životě. Celý život se věnoval sportu, atletice, hokeji a se synem si pořídil motorku.

Budoucnost neplánuje, přeje si, aby mu vydrželo zdraví, a cítil se tak jako právě teď. Svůj život považuje za naplněný, postavil dům, zplodil syna a zasadil strom. O smrti již přemýšlel, přál by si, aby přišla ve spánku a nejlépe dokud by byl plný síly.