Zdeněk, 66 let

Zdeněk, 66 let

Zdeněk, 66 let

Pan Zdeněk žije s manželkou a synem v rodinném domě, druhý ze synů bydlí poblíž, má jednu vnučku. Před odchodem do důchodu pracoval jako učitel na základní škole. Stáří je pro něj nejkrásnější doba života, velmi si toto období užívá. Snaží se neustále udržovat v kondici, stále aktivně sportuje, hraje na housle a klarinet, miluje knihy.

Více o panu Zdeňkovi

Pan Zdeněk se považuje za zdravého člověka. Již od útlého věku má problémy se srdcem, které ho však nijak neomezují v normálním fungování. Snaží se dodržovat zdravý životní styl, sportuje, pravidelně chodí na procházky. Fyzická aktivita je pro něj v životě velmi důležitá, je podle něj lékem na všechny potíže.

Na stáří se mu líbí volnost, absence stresu, je pánem svého času. Jak sám uvádí, připadá si jako šlechtic. Jeho život a aktivity jsou velmi pestré – sportuje, hraje v komorním orchestru, miluje knihy a je jejich velkým sběratelem, pomáhá synovi s domem i v zahradě.  Snaží se být i v dobré mentální kondici, takže si stále procvičuje paměť nejrůznějšími zeměpisnými údaji.

V životě považuje za nejdůležitější spravedlnost, čestnost, poctivost a schopnost nebát se říct vlastní názor. Je hrdý na to, že těmto ctnostem naučil i své syny. Podle něj by měli lidé žít aktivně, slušně a poctivě tak, aby se pak zpětně na svůj život mohli podívat a říct si, že nežili marně.