Po kousnutí pavoukem sekáčem se Marii na ruce objevila tmavá čára, která vedla až k rameni. Šla k lékaři a ten předepsal antibiotika na 14 dní. Čára zmizela, ale Marie trpěla nadměrnou únavou, bolestmi hlavy, rukou, svalů a kloubů. Krevní testy potvrdily lymeskou borreliózu. Marie byla kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům hospitalizována na dva týdny na infekčním oddělení, kde dostávala infuze antibiotik. Přestože protilátky proti borrelióze měla Marie v krvi i po léčbě, bylo jí vysvětleno, že není potřeba brát další antibiotika. Kvůli bolestem, u kterých nebylo jisté, zda mají s borreliózou souvislost, vyzkoušela také bylinnou léčbu a internista jí upravil dávkování jiných léků, které užívá. V současnosti se Marie cítí dobře.
Při sbírání malin Marii kousnul do ruky velký pavouk sekáč a během několika dnů se jí objevila na ruce tmavá čára, která vedla až k rameni. Šla k lékaři, ten jí napsal na 14 dní antibiotika a čára zmizela. Jenže Marie začala mít další potíže. Byla velmi unavená, ospalá, měla bolesti rukou, svalů, kloubů a hlavy. Znovu navštívila lékaře a podstoupila krevní testy, které potvrdily borreliózu. Lékař ji odeslal do vzdálenější nemocnice na infekční oddělení. Marie byla hospitalizována a dostala na dva týdny antibiotické infuze, po kterých se jí ulevilo. Léčbu snášela dobře, cítila se po ní výrazně lépe, avšak krevní testy provedené po léčbě stále ukazovaly přítomnost protilátek. Mariinu praktickému lékaři bylo specialisty z infekčního oddělení doporučeno, aby už další antibiotickou léčbu nenasazoval. Lékař tedy Marii doporučil hodně odpočívat, zdravě jíst a na čas vysadit lék na snížení cholesterolu, který měla po nějaké době začít znovu užívat v nižší dávce. S odstupem času se u Marie opět objevila velká únava a psychické propady. Měla podezření, zda za vším nemůže být právě borrelióza, tak požádala o další krevní testy, jejichž výsledek byl stále pozitivní.
Marie si však není jistá, jestli její potíže způsobuje toto onemocnění. Dojíždění na infekční oddělení je pro ni náročné, proto už na další kontrolu nešla. Jako podpůrnou léčbu užívala bylinné kapky s protiparazitálními účinky. Její ošetřující lékař jí také upravil dávkování léků, které pravidelně užívá. V současnosti se opět cítí dobře. Další vyšetření týkající se borreliózy neabsolvovala. Mívá ale čas od času bolest na hrudníku, která postupuje až do pravé čelisti a pak ji rozbolí i zuby. Trvá to tak půl hodiny a pak bolest ustoupí. Marie podstoupila různá vyšetření, včetně kardiologických, která nic neprokázala. Sama spojuje původ těchto bolestí s páteří.
V době, kdy sama onemocněla, Marie už o borrelióze něco věděla od lidí z jejího okolí, kteří ji také prodělali. Přímo od lékařů moc informací nedostala, získávala je tedy z letáčků, které našla v čekárně v nemocnici. Se zdravotníky má velmi dobrou zkušenost, byli na ni příjemní. O nemoci a souvisejících potížích se svěřila blízkým lidem v rodině, přátelům a sousedce. Všichni jí byli oporou. Velkou posilou pro ni byla i víra a také práce na zahrádce.
Ostatním lidem, kteří se potýkají s borreliózou, Marie vzkazuje, aby se nemoci nepoddávali a věřili v uzdravení.