Zpět na Doplňková léčbana téma

Marie po léčbě infuzemi antibiotik vyzkoušela bylinnou kúru. Měla pocit, že se jí částečně ulevilo, připouštěla ale, že za zlepšením zdravotního stavu mohla být i změna dávkování dlouhodobě užívaných léků.


Marie

  • Věk v době rozhovoru: 73 let
  • Věk v době diagnostikování: 70 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: Po té léčbě dostala jsem od syna a snachy dáreček – byly to nějaké výtažky lihové od paní známé bylinářky. Takže jsem využívala celou tu jednu kúru, myslím to byla…

T: A co to obsahovalo? Dívala ses třeba, co v tom je za bylinky nebo co to je za přípravek?

P: Ano, mám to, ty krabičky mám tady. Takže tam jich bylo asi šest nebo sedm, těch lahviček, takže si nepamatuju teď z paměti, které to byly. Ale pak jsem měla mít měsíc pauzu – a prostě pokračovat dál. A já nevím z jakého důvodu, proč, já už jsem na to zapomněla, až jsem našla ty ampulky znovu teď asi před dvěma měsíci. Tak tu druhou kúru jsem začala brát teprve teď. Ale cítím se opravdu mnohem líp. Taky jsem měla problémy s tím, že jsem nevěděla, jestli bolesti – protože krční páteř mám už dlouho a dlouho ne v pořádku, už je to zřejmě taky věkem –, které mám, jsou od páteře, anebo jestli je to od té borreliózy. Taky jsem měla bolesti svalů. A četla jsem potom v tom letáčku, co se týkalo braní tablet na srdce, že i ty způsobují bolesti svalů a kloubů. Takže jsem právě volala panu primáři do krajského města, ten mně řekl, abych vysadila asi na měsíc lék na srdce, a mně se opravdu ulevilo. Takže ráno, pravda je, že mám problémy, než se, jak se říká, rozhýbu se svaly a s klouby, ale potom během dne se cítím opravdu dobře. A už jsem znovu ten lék na srdce ale začala brát, na doporučení pana primáře. Ale jenom tak ob den. A beru i ty z bylinné léčebné kúry od paní doktorky nebo magistry bylinářky. Takže můžu říct, že se opravdu cítím docela dobře. A ty bolesti, ty překonávám. Nejsou ale zdaleka tak silné, jako bývávaly.

T: A ty kapičky od paní magistry, to jsou teda bylinky, výtažky z bylinek?

P: To jsou bylinky, ano, bylinky nebo pupeny různých rostlin v nějakých těch lihových roztocích. A mohla bych je i… Můžu je nadiktovat?

T: Ano. 

P: Takže k té první kúře jsem brala – myslím, že na tom pořádně nezáleží ale – topol, ten byl takovým základem, a k němu jsem ještě přikapávala břízu, černý rybíz, réva, borovice, a určitě tam byla ještě jedna lahvička. Jenže nevím teď, jestli jsem ji třeba nevyhodila, ale možná, že tady v tom letáčku bude i napsané…

T: Tady se píše, že to je doplněk stravy z bylin jako pomoc při detoxikaci a s protiparazitálními účinky.

P: Ano, ano, ale to…

T: Topol, bříza, jalovec, černý rybíz, borovice, vinná réva, takže možná jalovec byla ta čtvrtá… 

P: To bylo, ano, asi jalovec.

Další zkušenosti:

Dagmar
užívala probiotika během antibiotické léčby i po ní.

Marcela k očistě organismu užívala hlavně bylinné přípravky.

Anežka potíže se zrakem řešila doplňky s luteinem.

Iloně
doporučila dcera homeopatikum, které by mělo zabránit nákaze borreliózou po přisátí klíštěte.

Peter dostal informace k užívání antibiotik a doporučení na jejich doplňování probiotiky v lékárně.

Marek
užíval probiotika na základě doporučení praktické lékařky.

Mirka během léčby kombinací antibiotik užívala množství doplňků.

Marie
po léčbě infuzemi antibiotik vyzkoušela bylinnou kúru. Měla pocit, že se jí částečně ulevilo, připouštěla ale, že za zlepšením zdravotního stavu mohla být i změna dávkování dlouhodobě užívaných léků.

Jaroslava
vyzkoušela meditaci s indickým fakírem.

Máriovi se změnou životosprávy pomohl výživový poradce.

Tomáš N. se zaměřil na detoxikaci jater. Pomohla mu v tom sauna i bylinné doplňky.

Pavel
změnil stravovací návyky, v souvislosti s tím popisoval pozitivní změny.

Jiřina
upozorňovala, že ne všechny doplňkové léčebné prostředky jsou vhodné pro každého.