Zpět na Jiné zdravotní potížena téma

Marie měla dlouhodobě problémy se zády. Nevěděla proto, zda bolesti, které ji trápily, má na svědomí právě páteř, nebo borrelióza. 


Marie

  • Věk v době rozhovoru: 73 let
  • Věk v době diagnostikování: 70 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: Sice ty bolesti jsou, ale spíš bych to asi přisuzovala té páteři. Protože zase nevím, jestli od čeho… jestli od páteře. Ale stávalo se mi několikrát od toho podzimu doteď, čtyřikrát, pětkrát, že jsem se probudila v noci, aniž bych cokoliv dělala, s takovou bolestí na hrudníku. A ta bolest postupovala nahoru a šířila se do pravé čelisti, jenom do pravé čelisti, a začaly mě bolet zuby dole, zuby nahoře. Ale během takových 20 minut nebo půl hodiny to přešlo, přestalo úplně. Tak to jsem si myslela, že jsem asi opravdu nějak špatně ležela. A to bylo taky důvodem, proč jsem poprosila pana primáře, jestli bychom mohli přezkoušet, jestli to není od borreliózy. A to se mi, nevím proč, stává. Ale myslím si, že protože jsem navštívila i zubaře – tam mi zuby dali do pořádku a ani jsem nějaké problémy neměla… Takže si myslím, že to spíš bude od páteře. Ale bylo to docela nepříjemné. A navíc ten pan primář mi dělal taky nějaké testy, echo a nevím co, kvůli srdci, aby mi vyloučil infarkt – že to infarkt nebyl.

Další zkušenosti:

Anička se od třinácti let potýkala s řadou zdravotních problémů, které jí velmi komplikovaly život. Souběh všech těchto potíží se přes nejrůznější pokusy dlouho nedařilo účinně řešit lékařům ani jí samotné.

Alena prošla na začátku 90. let složitou cestou k diagnóze lymeské borreliózy, během které byly její přibývající a stále závažnější zdravotní problémy dlouho přisuzovány jiným příčinám.

Ilona nějakou dobu po přeléčení časné fáze borreliózy začala zničehonic vidět dvojitě a trpět mimořádně silnými bolestmi hlavy. Série vyšetření nakonec nepotvrdila neuroborreliózu, ale zúženou cévu v mozku.

Katka v šesti letech prodělala borreliózu. O několik let později přišly další zdravotní potíže.

Marie měla dlouhodobě problémy se zády. Nevěděla proto, zda bolesti, které ji trápily, má na svědomí právě páteř, nebo borrelióza.

Bedřicha trápily různorodé potíže, některé podle lékařů mohly souviset i s věkem.

Alena po několikatýdenní hospitalizaci a opakované léčbě infuzními antibiotiky bojovala s celou řadou zdravotních problémů.

Vojtěcha trápila celá řada obtíží. Kromě cukrovky a potíží se srdcem chodil na dialýzu.

Marcele soukromý doktor vysvětloval, že borrelióza napadla již dříve oslabené části těla, v jejím případě klouby a oči.

Výsledky testů, které Tomáši P. provedl soukromý imunolog, potvrdily mix různých koinfekcí.

Mirka prodělané encefalitidě přisuzovala poškozený zrak a sluch.