Zpět na Jiné zdravotní potížena téma

Alena po několikatýdenní hospitalizaci a opakované léčbě infuzními antibiotiky bojovala s celou řadou zdravotních problémů.


Alena

  • Věk v době rozhovoru: 57 let
  • Věk v době diagnostikování: 30 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: A skončila jsem teda… Propustili mě a byla jsem na tom líp, ale zase zažívací systém byl na tom velmi špatně. Játra samozřejmě asi vysoké hodnoty. A jsem se léčila doma pak. Hodně jsem byla oslabená imunitním systémem. Takže jsem velmi brzy dostávala různé angíny, a hodně těžké třeba, takže jsem zase musela brát antibitotika na to. Pak jsem dostala zánět žil, protože druhá kúra, kterou jsem absolvovala po tom Rocefinu, tak se mi to zlepšilo, a pak zase zhoršilo. Takže druhou kúru jsem dostala penicilinovou – zase jsem ležela v nemocnici. A ten Penicilin se píchal, myslím, třikrát za den. Takže se mi cévy hodně poškodily a dostala jsem zánět cév. A zase jsem musela brát antibiotika na zánět cév. A vypadalo to teda fakt jako hrozně a sama jsem se cítila hrozně a uboze a psychicky dole.

Další zkušenosti:

Anička se od třinácti let potýkala s řadou zdravotních problémů, které jí velmi komplikovaly život. Souběh všech těchto potíží se přes nejrůznější pokusy dlouho nedařilo účinně řešit lékařům ani jí samotné.

Alena prošla na začátku 90. let složitou cestou k diagnóze lymeské borreliózy, během které byly její přibývající a stále závažnější zdravotní problémy dlouho přisuzovány jiným příčinám.

Ilona nějakou dobu po přeléčení časné fáze borreliózy začala zničehonic vidět dvojitě a trpět mimořádně silnými bolestmi hlavy. Série vyšetření nakonec nepotvrdila neuroborreliózu, ale zúženou cévu v mozku.

Katka v šesti letech prodělala borreliózu. O několik let později přišly další zdravotní potíže.

Marie měla dlouhodobě problémy se zády. Nevěděla proto, zda bolesti, které ji trápily, má na svědomí právě páteř, nebo borrelióza.

Bedřicha trápily různorodé potíže, některé podle lékařů mohly souviset i s věkem.

Alena po několikatýdenní hospitalizaci a opakované léčbě infuzními antibiotiky bojovala s celou řadou zdravotních problémů.

Vojtěcha trápila celá řada obtíží. Kromě cukrovky a potíží se srdcem chodil na dialýzu.

Marcele soukromý doktor vysvětloval, že borrelióza napadla již dříve oslabené části těla, v jejím případě klouby a oči.

Výsledky testů, které Tomáši P. provedl soukromý imunolog, potvrdily mix různých koinfekcí.

Mirka prodělané encefalitidě přisuzovala poškozený zrak a sluch.