Zpět na Jiné zdravotní potížena téma

Výsledky testů, které Tomáši P. provedl soukromý imunolog,potvrdily mix různých koinfekcí. 


Tomáš P.

  • Věk v době rozhovoru: 39 let
  • Věk v době diagnostikování: 37 let
  • Absolvovaná léčba: alternativní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: Bylo toho hodně, právě ty plicní chlamydie, bartonella, ne naštěstí babesióza, to ne. Ale byla tam nějaká mycoplasma. A měl jsem i něco v žaludku, nějaký ten heric…

T: Helicobacter?

P: Helicobacter. A no, nevím, měl jsem to někde tady v těch tabulkách všechno popsané, kde jsme sledovali vývoj těch látek – takže já to tady všechno… se můžu podívat. Yersinie, to nevím jest… bartonela, anaplasma, helicobacter, plicní chlamydie, mycoplasma, ureaplasma, borrelia. Nevím, co z toho může být z toho… Nějaké jestli byly z klíštěte, ostatní nevím, kde se ve mně vzaly. Zaplať pánbůh, že mi pan doktor přišel na ten helicobacter. Protože se mi stalo, že mi občas bylo špatně od žaludku, a najednou to přešlo, potom, co mě přeléčil těmi… Vidím tady postupný vývoj těch hodnot. A vlastně se to zlepšilo až po těch čtyřech měsících, se to zlepšilo, ten helicobacter.

Další zkušenosti:

Anička se od třinácti let potýkala s řadou zdravotních problémů, které jí velmi komplikovaly život. Souběh všech těchto potíží se přes nejrůznější pokusy dlouho nedařilo účinně řešit lékařům ani jí samotné.

Alena prošla na začátku 90. let složitou cestou k diagnóze lymeské borreliózy, během které byly její přibývající a stále závažnější zdravotní problémy dlouho přisuzovány jiným příčinám.

Ilona nějakou dobu po přeléčení časné fáze borreliózy začala zničehonic vidět dvojitě a trpět mimořádně silnými bolestmi hlavy. Série vyšetření nakonec nepotvrdila neuroborreliózu, ale zúženou cévu v mozku.

Katka v šesti letech prodělala borreliózu. O několik let později přišly další zdravotní potíže.

Marie měla dlouhodobě problémy se zády. Nevěděla proto, zda bolesti, které ji trápily, má na svědomí právě páteř, nebo borrelióza.

Bedřicha trápily různorodé potíže, některé podle lékařů mohly souviset i s věkem.

Alena po několikatýdenní hospitalizaci a opakované léčbě infuzními antibiotiky bojovala s celou řadou zdravotních problémů.

Vojtěcha trápila celá řada obtíží. Kromě cukrovky a potíží se srdcem chodil na dialýzu.

Marcele soukromý doktor vysvětloval, že borrelióza napadla již dříve oslabené části těla, v jejím případě klouby a oči.

Výsledky testů, které Tomáši P. provedl soukromý imunolog, potvrdily mix různých koinfekcí.

Mirka prodělané encefalitidě přisuzovala poškozený zrak a sluch.