Zpět na Jiné zdravotní potížena téma

Mirka prodělané encefalitidě přisuzovala poškozený zrak a sluch. 


Mirka

  • Věk v době rozhovoru: 54 let
  • Věk v době diagnostikování: 51 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní antibiotická, doplňková

Textová verze


P: Pak se zjistilo, že jsem měla encefalitidu, která mi poškodila zrak a sluch a všechno možné. Ale nikdo to nemínil nějak tenkrát řešit. Já sama jsem si obvolávala nemocnice a nejdřív mě vzali v jedné velké nemocnici, to bylo snad v dubnu. Myslím, že v dubnu někdy. Takže já jsem pak šla v dubnu do té nemocnice, tam mi udělali lumbální punkci a našla se tam borrelióza. Ale nijak to stejně neřešili. Já nevím, nerozumím moc tomu.

T: Takže přímo v tom nálezu z lumbální punkce teda potvrdili borreliózu?

P: Ano. Ano, ale poslali mě domů.

T: A ta encefalitida? Tu prokázal nebo diagnostikoval kdo?

P: Já jsem mezitím si sehnala jednoho pana doktora a ten mě poslal k panu doktorovi, známému neurologovi, specialistovi na neuroboreliózu –, že si myslí, že to je neuroborrelióza, a že se mu to nelíbí. A ten pan doktor, ten právě přišel s tím, že by mi udělali magnetickou rezonanci a podívají se, co v té hlavě vlastně je. No, a zjistili, že je tam prodělaný teda ten zánět, že jsou tam vícečetné, mnohačetné, nebo jak to nazvali, léze a že tam došlo k různému poškození. Ale to bylo někdy až… květen, červen. To bylo už hodně dlouho. Takže už to dávno bylo prodělané, už nebylo co léčit moc. Ale on mi stejně dal ještě asi na měsíc antibiotika a pak mi řekl, že nemá cenu, abych k němu chodila, že on už mi nemůže pomoct.

Další zkušenosti:

Anička se od třinácti let potýkala s řadou zdravotních problémů, které jí velmi komplikovaly život. Souběh všech těchto potíží se přes nejrůznější pokusy dlouho nedařilo účinně řešit lékařům ani jí samotné.

Alena prošla na začátku 90. let složitou cestou k diagnóze lymeské borreliózy, během které byly její přibývající a stále závažnější zdravotní problémy dlouho přisuzovány jiným příčinám.

Ilona nějakou dobu po přeléčení časné fáze borreliózy začala zničehonic vidět dvojitě a trpět mimořádně silnými bolestmi hlavy. Série vyšetření nakonec nepotvrdila neuroborreliózu, ale zúženou cévu v mozku.

Katka v šesti letech prodělala borreliózu. O několik let později přišly další zdravotní potíže.

Marie měla dlouhodobě problémy se zády. Nevěděla proto, zda bolesti, které ji trápily, má na svědomí právě páteř, nebo borrelióza.

Bedřicha trápily různorodé potíže, některé podle lékařů mohly souviset i s věkem.

Alena po několikatýdenní hospitalizaci a opakované léčbě infuzními antibiotiky bojovala s celou řadou zdravotních problémů.

Vojtěcha trápila celá řada obtíží. Kromě cukrovky a potíží se srdcem chodil na dialýzu.

Marcele soukromý doktor vysvětloval, že borrelióza napadla již dříve oslabené části těla, v jejím případě klouby a oči.

Výsledky testů, které Tomáši P. provedl soukromý imunolog, potvrdily mix různých koinfekcí.

Mirka prodělané encefalitidě přisuzovala poškozený zrak a sluch.