Zpět na Bolesti svalů a kloubůna téma

Sportovec Mário zprvu přisuzoval svalové horečky a bolesti svalů i kloubů velkému fyzickému výkonu.


Mário

  • Věk v době rozhovoru: 20 let
  • Věk v době diagnostikování: 19 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, doplňková

Textová verze


P: Hrál jsem fotbal, normálně, a časem vlastně potom se objevovaly strašné bolesti, že jsem chodil z tréninku, bolela mě kolena, bolely mě sem tam hodně svaly, měl jsem takové ty svalové horečky, co se jako prostě stává fotbalistům. A já jsem myslel ze začátku, že to je právě z toho, že strašně hodně jsem trénoval, měl jsem fakt asi, nevím, 8 tréninků týdně. Prve jsem si myslel, že je to z toho. A takže se vlastně změnilo to, že jsem chodil spát dříve, snažil jsem se to nějak to… Jenže ono to pořád nepomáhalo. A potom jednou, když jsem měl trénink – bylo to před zápasem –, tak mě strašně bolela kolena po tom tréninku. Už to bylo takové, že už jsem je měl i nateklé, že už vlastně se mi špatně chodilo. No, a na druhý den, když jsem měl ten zápas, tak to jsem zůstal na tom hřišti – to už jako fakt nešlo. To už bylo takové, že prostě jsem říkal „Zvednu se“, a nešlo se zvednout, už mě to tak bolelo, že to vůbec už nešlo.

Další zkušenosti:

Marie si nebyla jistá, co je příčinou jejích potíží. Mohlo se jednat o borreliózu, problém s páteří, artrózu spojenou s věkem nebo vedlejší účinky dlouhodobě užívaných léků na srdce.

Sportovec Mário zprvu přisuzoval svalové horečky a bolesti svalů i kloubů velkému fyzickému výkonu.

Evu , která trpěla revmatoidní artritidou, trápily bolesti a „rupání“ kloubů.

Aleně se bolesti postupně šířily z větších i na menší klouby.

Bolesti zapříčiněné borreliózou se podle Bedřicha lišily od problémů způsobených artrózou, kterou také trpěl.

Michaelu trápily chvilkové vrtavé bolesti v kloubech, které se projevovaly v celém těle.

Petr E. měl klíště už na základní škole, setkal se pak s bolestí kloubů, která po léčbě skoro úplně odezněla, ale ještě po letech nemohl například „dřepovat“.

Jana s velmi komplikovaným průběhem borreliózy absolvovala mimo jiné i vyšetření na ortopedii. I po prodělání několika léčebných procedur cítila bolesti nohou.

Jarda kvůli šířícím se bolestem a zánětům kloubů chodil na rehabilitace, používal kortikoidy a nakonec skončil v nemocnici.