Zpět na Bolesti svalů a kloubůna téma

Aleně se bolesti postupně šířily z větších i na menší klouby.


Alena

  • Věk v době rozhovoru: 57 let
  • Věk v době diagnostikování: 30 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: A pak to začalo tím – takové ty už dejme tomu bolesti se objevily první v pravém ramenním kloubu. Bylo to proto, že ten ramenní kloub byl kdysi velmi poškozený streptokokovou nákazou. Takže tam to začalo první a pak to postupovalo dolů, po těch velkých kloubech, a postupně od toho ramene až dolů. Chytly se k tomu ty kyčle, kolenní klouby, dolů. A nakonec i drobné kloubičky na těch rukách. Takže vlastně postupně mě začaly bolet klouby všechny. Ale nebyly to jenom klouby, postupně začaly bolet i svaly. Vlastně došlo to až do takového stavu, kdy jsem měla už tak strašně citlivé svaly a bolesti těch svalů, že jakýkoliv dotyk nebo ležení nebo sedění byly utrpení. Ale to bylo až po dejme tomu měsících. No, a takže takhle to začalo, k tomu se přidávaly různé další potíže.

Další zkušenosti:

Marie si nebyla jistá, co je příčinou jejích potíží. Mohlo se jednat o borreliózu, problém s páteří, artrózu spojenou s věkem nebo vedlejší účinky dlouhodobě užívaných léků na srdce.

Sportovec Mário zprvu přisuzoval svalové horečky a bolesti svalů i kloubů velkému fyzickému výkonu.

Evu , která trpěla revmatoidní artritidou, trápily bolesti a „rupání“ kloubů.

Aleně se bolesti postupně šířily z větších i na menší klouby.

Bolesti zapříčiněné borreliózou se podle Bedřicha lišily od problémů způsobených artrózou, kterou také trpěl.

Michaelu trápily chvilkové vrtavé bolesti v kloubech, které se projevovaly v celém těle.

Petr E. měl klíště už na základní škole, setkal se pak s bolestí kloubů, která po léčbě skoro úplně odezněla, ale ještě po letech nemohl například „dřepovat“.

Jana s velmi komplikovaným průběhem borreliózy absolvovala mimo jiné i vyšetření na ortopedii. I po prodělání několika léčebných procedur cítila bolesti nohou.

Jarda kvůli šířícím se bolestem a zánětům kloubů chodil na rehabilitace, používal kortikoidy a nakonec skončil v nemocnici.