Pro Aleše by bylo užitečné, pokud by lékař poradil, které elektronické zdroje jsou relevantní.
P: Ti lékaři by mohli třeba odkázat, kde ty zdroje jsou, kde si člověk může o tom přečíst, zjistit to, co vlastně oni nemají čas jim říct. Protože takhle já jsem si něco málo vyšťoural, ale nevím, jestli úplně všechno bylo takové relevantní. Takže to bych docela uvítal. To bych si rád přečetl i já, když jsem tu nemoc měl.
T: Kdyby byly možnosti, nějaký letáček, brožurka nebo odkaz na nějaké webové stránky, co z toho byste využil? A můžete klidně říct, že všechno.
P: Odkaz na webové stránky.
T: Ano.
P: Už jenom kvůli tomu, že tam těch informací člověk vtěsná víc než na letáček. Přece jenom tam si myslím, že se těch informací dá dát tolik, že vlastně člověk, když si to přečte, tak pak už řekne: Jo, okej, takhle to je a hotovo. To na tom letáčku, si myslím, že se může dát jenom fakt ten největší základ z toho.
Tomáš N. si na internetu vyhledával své zdravotní obtíže a přemýšlel, s jakým onemocněním by nejspíš mohly souviset.
Aneta se v době, kdy se jí začalo konečně dělat lépe, od sociálních sítí snažila držet dál. Párkrát týdně se tam ale podívala.
Podle Márie
by bylo nejlepší, kdyby nebylo třeba skupiny na sociálních sítích využívat, protože by byly kvalitní informace běžně dostupné u lékařů a jinde na internetu.
Márie
vysvětlovala, že informace o borrelióze jsou rozporuplné, protože kolem tohoto onemocnění přetrvává řada neshod i mezi lékaři.