Tomáši Ch. hledání nedělalo dobře, ale informace si ověřoval.
T: A když vám vlastně sdělili tu diagnózu, dohledával jste si něco ještě k tomu, nebo jste to v tu chvíli měl nějak prostudované? Kde jste a v jaké fázi hledal informace o té borrelióze?
P: Tak hledal jsem je na internetu různě. Ale čím víc jsem je hledal, tím víc jsem se dostával někam, kam jsem nechtěl. Takže jsem si říkal: čím míň v tu chvíli zase vím, nemusím vědět úplně všechno. Tak jsem to radši už potom přestal hledat. Ale takové ty… Já jsem si tak víceméně ověřoval, jestli to můžou způsobovat ty borrélie, nebo ne. Což vlastně pak jsem se už potom z více zdrojů dozvěděl, že ano, právě tady tohle, jako, to dělá.
T: A když pak padla ta diagnóza, dohledával jste si ještě něco, třeba k tomu léčebnému postupu?
P: Ano, vlastně v tu chvíli, kdy ta antibiotika nezabrala pořádně a pořád to bylo takové, že se mi sice na chviličku ulevilo, pak zas to bylo horší, tak jsem hledal kde všude.
Tomáš N. si na internetu vyhledával své zdravotní obtíže a přemýšlel, s jakým onemocněním by nejspíš mohly souviset.
Aneta se v době, kdy se jí začalo konečně dělat lépe, od sociálních sítí snažila držet dál. Párkrát týdně se tam ale podívala.
Podle Márie
by bylo nejlepší, kdyby nebylo třeba skupiny na sociálních sítích využívat, protože by byly kvalitní informace běžně dostupné u lékařů a jinde na internetu.
Márie
vysvětlovala, že informace o borrelióze jsou rozporuplné, protože kolem tohoto onemocnění přetrvává řada neshod i mezi lékaři.