Zpět na Hledání účinné léčbyna téma

Alena po absolvování několikáté antibiotické léčby zjistila, že se jí po dobrání léků vždy opět přitíží. Proto se rozhodla vyzkoušet alternativní medicínu.


Alena

  • Věk v době rozhovoru: 57 let
  • Věk v době diagnostikování: 30 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: Ale prostě třetí léčba po známostech teda už na infekční klinice. Po známosti znamená, že byl pan doktor přemluven, jestli by mně nedal ještě další léčbu. Tak zase 14denní – a bylo to ambulantně. Chodila jsem ambulantně a vždycky se to zlepšilo po té antibiotické léčbě. Ale po určité době to znovu šlo zpátky, ten stav se zhoršil. A teď ty zažívací problémy a tak.Takže jsem pochopila, že tady cesta nevede. A začali jsme s mým partnerem hledat, kde bychom našli nějakou jinou pomoc. A jestli to teda můžu říkat – vlastně jsem se začala orientovat na tu alternativní medicínu. Na tu východní medicínu. Co jiného mně zbývalo? To byl fakt nevýchodný stav – trápení a vlastně neživota. Já nevím, možná i další pacienti mluví o tom, že ten život – to nebyl život. Já jsem neměla děti, měla jsem teda partnera, pak později manžela. A práci. A vlastně všude jsem trpěla.

Další zkušenosti:

Obvodní doktorka Bedřichovi doporučila skvrnu po klíštěti sledovat a v případě jejího zvětšování si nechat předepsat antibiotika.

Katka prodělala borreliózu už v dětství, během života se jí vracely různé zdravotní obtíže. Doktorů navštívila tolik, že si to ani skoro nepamatuje.

Jiřině po diagnóze borreliózy předepsal praktický lékař postupně troje antibiotika. Problémy ale nezmizely úplně, proto zamířila na infektologii a neurologii.

Marcela dříve prodělala léčbu antibiotickými infuzemi. Po návratu příznaků už ale obdobnou léčbu nedostala, navíc se setkala s odmítnutím i u dalších specialistů.

Marcela poté, co jí standardní léčba antibiotiky pomohla, odjela do ciziny. Po nějaké době se ale příznaky vrátily a zhoršovaly. Přijela domů, aby se léčila. Po vyčerpání možností v rámci veřejného zdravotního systému zůstala už jen u soukromého lékaře.

Alena po absolvování několikáté antibiotické léčby zjistila, že se jí po dobrání léků vždy opět přitíží. Proto se rozhodla vyzkoušet alternativní medicínu.

Marek se po třech antibiotických kúrách rozhodl vyzkoušet čínskou medicínu.

Lada při hledání účinné léčby vyzkoušela i infuze vitamínu C.

Michal si pochvaloval setkání s infektologem, který se mu osobně věnoval, vysvětlil mu různá fakta o borrelióze a fungování imunitního systému, a tím ho zbavil obav.

Vojtěch pravidelně docházel na dialýzu, kde mu také diagnostikovali borreliózu. S přístupem doktorů byl spokojený, ačkoliv postrádal některé informace.

Lada se s borreliózou potýkala dlouhodobě a vyzkoušela standardní i alternativní léčbu antibiotiky a v určitém období se léčila v podstatě sama. Praktická lékařka jí v mnohém vycházela vstříc.

Michaela ani po užívání antibiotik necítila úlevu, krevní test navíc borreliózu nepotvrdil. Obíhala tedy různé další specialisty. Některé reakce lékařů pro ni byly velmi nepříjemné.

Jana během svého komplikovaného hledání úspěšné léčby několikrát navštívila i specializovanou infekční kliniku. Popsala nepříjemný zážitek během jedné z návštěv.

Pavel onemocněl borreliózou několikrát. Na základě informací z internetu i okolí pochyboval o tom, zda je nasazená antibiotická léčba dostačující.

Jaroslava po antibiotické léčbě předepsané revmatologem nevěděla, kam se obrátit.

Annu nejdřív doktorka přesvědčila, že flek na noze není borrelióza. Po zhoršování příznaků i po absolvování antibiotické léčby se obrátila na soukromého imunologa.

Peter podporoval myšlenku, aby lidé nespoléhali jen na doktory, ale byli více zodpovědní za své zdraví.

Jaroslavě po nasazení antibiotik lékařka doporučila objednání na infekčním oddělení. Tam ale byla dlouhá objednací lhůta.