Zpět na Hledání účinné léčbyna téma

Jaroslavě po nasazení antibiotik lékařka doporučila objednání na infekčním oddělení. Tam ale byla dlouhá objednací lhůta.


Jaroslava

  • Věk v době rozhovoru: 62 let
  • Věk v době diagnostikování: 57 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, doplňková

Textová verze


P: Doxycyklin, na čtyři týdny mi to nasadila. Když jsem to začala brát, tak zpočátku se mi ulevilo, nějaké ty bolesti ustoupily, a ona mi potom říkala, že bych měla jít… abych se objednala na infekční, aby se tam na mě podívali s tou borreliózou. A tam vlastně byl první problém. Protože když ona mi to zjistila, tak byl nějak, já nevím, duben, květen, kdy začíná takový ten boom klíšťat. Takže tam se objednáte a tam čekáte třeba tři měsíce na vyšetření. Šla jsem tam. Ta paní doktorka mi ještě doporučila, když mě tam objednali asi za tři měsíce, ať si tam jdu sednout do čekárny na ambulanci, že mě musí přijmout. Já jsem tam přišla a tam mi sestřička řekla, že když už jsem dostala antibiotika, tak není důvod s tím cokoliv dělat, a ať přijdu za ty tři měsíce. Což je takový pro mě hrozný přístup, když máte takové problémy, že nemůžete chodit, se cítíte hrozně špatně, a obrátíte se na odborného lékaře a on vám řekne, že nemá čas teď tři měsíce. A tenhleten stav s tou pražskou nemocnicí je permanentní, tam kdykoliv se objednáte, tak ty objednací lhůty jsou tam strašně dlouhé. A když potom se dostanete na řadu, tak tam je to záležitost několika minut, tam vidíte… Protože je tam neustále plná čekárna. Mně připadá, že tady těch chorob přibývá a tahle ambulance na to nestačí. Takže ti doktoři se tam střídají a mají stanovený čas na pacienta a chtějí to rychle vyřešit. Takže víte co, nikdo se vás na nic nevyptává. Když vy chcete něco říct, tak na to není čas. Základ je dostat antibiotika a dostat – aspoň já ten pocit mám – pacienta z ordinace ven.

Další zkušenosti:

Obvodní doktorka Bedřichovi doporučila skvrnu po klíštěti sledovat a v případě jejího zvětšování si nechat předepsat antibiotika.

Katka prodělala borreliózu už v dětství, během života se jí vracely různé zdravotní obtíže. Doktorů navštívila tolik, že si to ani skoro nepamatuje.

Jiřině po diagnóze borreliózy předepsal praktický lékař postupně troje antibiotika. Problémy ale nezmizely úplně, proto zamířila na infektologii a neurologii.

Marcela dříve prodělala léčbu antibiotickými infuzemi. Po návratu příznaků už ale obdobnou léčbu nedostala, navíc se setkala s odmítnutím i u dalších specialistů.

Marcela poté, co jí standardní léčba antibiotiky pomohla, odjela do ciziny. Po nějaké době se ale příznaky vrátily a zhoršovaly. Přijela domů, aby se léčila. Po vyčerpání možností v rámci veřejného zdravotního systému zůstala už jen u soukromého lékaře.

Alena po absolvování několikáté antibiotické léčby zjistila, že se jí po dobrání léků vždy opět přitíží. Proto se rozhodla vyzkoušet alternativní medicínu.

Marek se po třech antibiotických kúrách rozhodl vyzkoušet čínskou medicínu.

Lada při hledání účinné léčby vyzkoušela i infuze vitamínu C.

Michal si pochvaloval setkání s infektologem, který se mu osobně věnoval, vysvětlil mu různá fakta o borrelióze a fungování imunitního systému, a tím ho zbavil obav.

Vojtěch pravidelně docházel na dialýzu, kde mu také diagnostikovali borreliózu. S přístupem doktorů byl spokojený, ačkoliv postrádal některé informace.

Lada se s borreliózou potýkala dlouhodobě a vyzkoušela standardní i alternativní léčbu antibiotiky a v určitém období se léčila v podstatě sama. Praktická lékařka jí v mnohém vycházela vstříc.

Michaela ani po užívání antibiotik necítila úlevu, krevní test navíc borreliózu nepotvrdil. Obíhala tedy různé další specialisty. Některé reakce lékařů pro ni byly velmi nepříjemné.

Jana během svého komplikovaného hledání úspěšné léčby několikrát navštívila i specializovanou infekční kliniku. Popsala nepříjemný zážitek během jedné z návštěv.

Pavel onemocněl borreliózou několikrát. Na základě informací z internetu i okolí pochyboval o tom, zda je nasazená antibiotická léčba dostačující.

Jaroslava po antibiotické léčbě předepsané revmatologem nevěděla, kam se obrátit.

Annu nejdřív doktorka přesvědčila, že flek na noze není borrelióza. Po zhoršování příznaků i po absolvování antibiotické léčby se obrátila na soukromého imunologa.

Peter podporoval myšlenku, aby lidé nespoléhali jen na doktory, ale byli více zodpovědní za své zdraví.

Jaroslavě po nasazení antibiotik lékařka doporučila objednání na infekčním oddělení. Tam ale byla dlouhá objednací lhůta.