Hana

Hana

Hana

• Věk v době rozhovoru: 67 let
• Věk v době obdržení diagnózy: 64 let

 

Paní Haně byla při preventivní prohlídce na mamografu diagnostikována rakovina prsu. Absolvovala operaci a chemoterapie, ale po dvou letech jí byly zjištěny metastáze na játrech, které se již nepodařilo vyléčit ozařováním. V současné době je doma, kde žije s manželem,  a chodí za ní sestra z domácího hospice. Plánuje odejít do lůžkového hospice, protože domácí prostředí není přizpůsobeno tomu, že má potíže s pohybem.

 

 Více o Haně

Paní Haně byla při preventivní prohlídce na mamografu diagnostikována rakovina prsu. V té době jí bylo 64 let. Absolvovala operaci a chemoterapie, ale po dvou letech jí byly zjištěny metastáze na játrech, které se již nepodařilo vyléčit ozařováním.

Se situací se velmi těžko smiřuje. V současné době je doma, kde žije s manželem, a chodí za ní sestra z domácího hospice. Má dvě dcery a vnoučata, která jí dělají velkou radost.

Protože je pro ni pobyt v domácím prostředí náročný psychicky (necítí dostatečnou podporu a zájem od manžela) i fyzicky (domácí prostředí není přizpůsobené tomu, že má omezenou pohyblivost), připravuje se na odchod do lůžkového hospice. Doufá, že se tam bude cítit lépe. Preferuje hospic před nabízeným bydlením u dcery, kterou nechce zatěžovat.

V rozhovoru popisuje své převážně pozitivní zkušenosti s lékaři, oceňuje jejich partnerský přístup k pacientům a slušné jednání.

 

Audio, video a text