Jiří

Jiří

Jiří

• Věk v době rozhovoru: 86 let
• Věk v době obdržení diagnózy: 85 let

 

Pana Jiřího přivedly k lékaři bolesti v zažívacím traktu, vyšetření odhalila nádor konečníku. Absolvoval ozařování. Několik měsíců poté se jeho problémy zhoršily, byl znovu hospitalizován a z nemocnice odešel do hospice, kde je nyní dva měsíce. Péči v hospici, prostředí a komunikaci s lékaři a dalšími zdravotníky si velmi chválí. V hospici se podařilo zvládnout bolesti a je rád, že se může samostatně pohybovat. Pan Jiří říká, že vzhledem ke svému věku je se situací smířený.

 Více o Jiřím

Pana Jiřího přivedly k lékaři bolesti v zažívacím traktu, vyšetření odhalila nádor konečníku. Absolvoval ozařování a pak mu byla nabídnuta jako řešení jeho problémů stomie, nebo možnost vyčkávat, jak se bude stav vyvíjet. Rozhodl se zatím operaci nepodstupovat. Po několika měsících od konce ozařování se jeho problémy zhoršily, byl znovu hospitalizován a z nemocnice odešel do hospice, kde je nyní dva měsíce.

Pan Jiří věří, že by mohl strávit část roku s manželkou na chatě, protože se jeho psychický i fyzický stav v hospici zlepšil. Péči v hospici, prostředí a komunikaci s lékaři a dalšími zdravotníky si velmi chválí. V hospici se podařilo zvládnout bolesti a je rád, že se může samostatně pohybovat. Už třikrát byl na několik dní doma. Potíže mu působí otoky.

Pan Jiří říká, že vzhledem ke svému věku je se situací smířený. S lékaři kromě něj hodně komunikovali jeho tři potomci a panu Jiřímu to vyhovuje, rozhodl se, že nechá další režii péče na nich. Rodina jej často navštěvuje a je pro něj velkou oporou.

 

Audio a video