Karel

Karel

Karel

• Věk v době rozhovoru: 83 let
• Věk v době obdržení diagnózy: 82 let

 

Pan Karel má rakovinu prostaty a ledvin. Je bezdětným vdovcem a ve velkém bytě žil sám, neměl sílu na jeho údržbu a necítil se v něm dobře, trpěl silnými bolestmi. Proto se rozhodl přesunout se do hospice a je zde velmi spokojený. Bolesti se daří tlumit, každý den chodí na procházku.

 Více o Karlovi

Pan Karel pečoval o manželku nemocnou rakovinou, když se dozvěděl o své diagnóze – rakovina prostaty. Později mu byly zjištěny také nádory na ledvinách. Operace mu nebyla doporučena. Nakonec manželka zemřela a on zůstal sám.

V důsledku pokročilého nádorového onemocnění trpěl velkými bolestmi, které se nedařilo v rámci běžné ošetřovatelské péče u něj doma dostatečně tlumit. Několikrát si dokonce volal záchrannou službu. Neměl sílu na údržbu bytu a necítil se v něm dobře. V hospici, kde je tři týdny, je velmi spokojený, bolesti se daří zvládat, říká, že je pánem svého času, každý den chodí na procházku.

Pan Karel působil jako sólový hobojista v symfonickém orchestru v Polsku, dcera přátel z té doby jej jezdí jednou týdně navštěvovat.

 

Audio a video