Jaromír

Jaromír

Jaromír

• Věk v době rozhovoru: 49 let
• Věk v době obdržení diagnózy: 42 let

 

Pan Jaromír má amputovanou nohu kvůli nádoru v koleni. Pět let po operaci se u něj objevil nádor na plicích. Před měsícem a půl se jeho stav hodně zhoršil, nyní je v hospici. Za největší oporu považuje manželku, dcery a také lékaře. Je pro něj těžké, že není soběstačný. Říká, že má dny, kdy se mu se vším smiřuje lépe, a jsou dny, kdy je to horší.

 

 Více o Jaromírovi

Pan Jaromír pracoval jako automechanik. Kvůli nádoru v koleni mu byla amputována noha, absolvoval chemoterapii a podařilo se mu i vrátit se ke své práci. Po pěti letech od této operace, rok a půl před naším rozhovorem, se u něj objevil nádor na plicích.
Pan Jaromír absolvoval chemoterapie a onkolog mu řekl, že v dané fázi už není žádná další léčba možná, a doporučil mu hospicovou péči. Jeho stav se před měsícem a půl zhoršil, nyní je v hospici a je upoután na lůžko.
Oporou jsou mu manželka, dcery a lékař. Podporu blízkých považuje za velmi důležitou. Je pro něj těžké, že ztratil soběstačnost. Myslí si, že člověk v takovéto situaci by měl mít možnost zvolit si eutanazii.
Tím, že nemůže vykonávat žádnou fyzickou aktivitu, nemá možnost chmurné myšlenky vytěsnit. Jsou dny, kdy se mu se vším smiřuje lépe, a jsou dny, kdy je to horší.

Audio a video