Pavla sdílela tipy, jak zařídit, aby sluchadla nepadala.
P: Co je pro mě velkým přínosem je i Tamtam, protože zde máme možnost setkávat se s podobnými postiženími, děti i dospělí, co mají podobný problém. Lidé si tu mohou mezi sebou dávat různé tipy, padala nám třeba tvarovka, tak mi poradili, jak to zlepšit, jak to udělat, jak líp nasadit naslouchátka a podobně.
T: Můžete být konkrétnější? To jsou taková zajímavá témata, co vám třeba konkrétního poradili, co vám pomohlo?
P: Pořád nám vyjížděla tvarovka z naslouchátka a na to mi jeden rodič řekl: „ A nemá to být takhle? My to děláme tak, že to trochu mázneme lepidlem.” Což by mě nenapadlo, spoustu věcí bych přilepila lepidlem, ale u tvarovky bych si to asi netroufla, ale on nám poradil: „Normálně to přilepte.“ To jsou takové věci, třeba i maličkosti. Nebo dceři padala sluchadla, tak mi poradili: „My dáváme náplast.“ A tak používáme papírovou náplast, ustřihneme vždycky proužek a máme to jako denní rituál, dcera musí mít jednu náplast na jedné ruce, druhou na druhé, a tím pádem mám dovolené přelepit trochu to sluchadlo, aby to nebylo tak jednoduché −
T: sluchadla sundat.
P: Ano, sundání sluchadel, vyšprtnutí. Ale teď máme čelenku a ta funguje dobře, i ve stacionáři říkají, že si naslouchadla teď dcera nesundává, že s tím vydrží.
Pro Danu a Vojtěcha bylo důležité setkat se s někým, koho potkalo to samé, a dostat se tak k praktickým informacím.
Šárka vzkazovala rodičům, aby měli trpělivost s odborníky a vysvětlovali jim, co jejich dítě potřebuje.