Úvod

Úvod

Vážení návštěvníci, vítáme vás na stránkách věnovaných:

ZKUŠENOSTEM LIDÍ, KTEŘÍ ONEMOCNĚLI LYMESKOU BORRELIÓZOU

Tato nemoc má mnoho podob, i proto se pro ni vžilo označení „nový velký imitátor“, a její průběh může být různě závažný. Projevy i dopady onemocnění navíc každý nemocný prožívá svým jedinečným způsobem. Abychom toto téma obsáhli co nejlépe, mluvili jsme s 39 lidmi různého věku (v rozmezí od 20 do 76 let), z různých prostředí a míst v České republice, s různým typem onemocnění a absolvované léčby. Analyzovali jsme více než 46 hodin rozhovorů, v rámci kterých se s námi jejich účastníci podělili o své zkušenosti s tím, jak jim diagnóza lymeská borrelióza zasáhla do života.

Jejich příběhy si můžete poslechnout v krátkých audio nahrávkách nebo zhlédnout na videích, případně si je přečíst v textové podobě. Zjistěte, co říkají o různých projevech nemoci, o cestě ke stanovení diagnózy, různých typech léčby, zvládání onemocnění nebo o tom, jaký vliv měla borrelióza na jejich každodenní život a blízké okolí. Podívejte se, co vzkazují ostatním lidem se stejnou diagnózou a profesionálům, kteří se o pacienty s borreliózou starají. Doufáme, že vám tyto informace pomohou a najdete zde oporu nebo porozumění pro lidi, kteří touto nemocí procházejí.


OBSAH STRÁNKY


Jak se orientovat na této stránce?

Jednotlivá témata, o kterých účastníci našeho výzkumu hovořili, najdete v menu na levé straně webu. Pod každým z nich naleznete shrnutí toho, co nám participanti řekli, a také ukázky z rozhovorů (nejčastěji video, někdy audio nebo text). Každá audio nebo video ukázka má také textovou podobu.

Pokud vás někdo z mluvčích objevujících se v ukázkách zaujme, můžete navštívit jeho profil a dozvědět se o něm více. Stránku s profily účastníků najdete v horním menu. Tam také naleznete užitečné odkazy týkající se lymeské borreliózy a informace o projektu.

Témata věnovaná průběhu onemocnění, jeho různým projevům, diagnostice a léčbě jsou doplněna odbornými informacemi, které poskytnou zájemcům bližší vhled do problematiky infekčního onemocnění lymeskou borreliózou. Odkazy na zdroje těchto informací a podrobnější vysvětlení některých souvislostí jsou k dispozici v poznámkách.


Co byste měli ještě vědět?

  • Omlouváme se, za horší kvalitu některých nahrávek, které byly realizovány online.
  • V nahrávkách jed jsou ztlumeny některé osobní údaje a názvy firem, distributorů a značek.