Tomáš N. začal díky borrelióze žít zdravěji a přehodnotil životní priority.
P: To znamená, nemůžu se moc přetěžovat. Co se týče potravy, tak neměl bych jíst vyloženě moc chemické potraviny typu coca-colu, smažené hranolky, smažený sýr. To, co jsem dřív jedl pořád, a pak jsem to jíst přestal radši. Někteří doktoři – i doktor Horowitz o tom ve své knížce píše – říkají, že by se měla jíst „anti-inflammatory diet“. To znamená strava, která nepodporuje záněty. Se o tom dají najít knížky, je to poměrně obsáhlé téma. A hlavně se tak nějak změnil můj pohled na svět. Dřív jsem strašně řešil, že musím být inženýr, že když nebudu mít inženýra, tak mi asi spadne svět. Dřív jsem si tak nějak myslel, že pokud nebudu inženýr, tak že budu vysypávat popelnice. Vzápětí jsem zjistil, že to není pravda, že po programátorovi je naštěstí poptávka všude, za to jsem rád. A zjistil sem, že zkrátka a jednoduše nejdůležitější věc na celém životě je zdraví. Ne to, kolik má člověk inženýrů, v jakém jezdí autě, v jakém bydlí domě, ale že nejdůležitější je zdraví. Takže přinutilo mě to hodně přehodnotit prioritu v životě. Celá tato akce. A to si zase myslím, že pokud to přišlo z tohoto důvodu, tak to asi mělo nějaký smysl.
Aleš na základě vlastní zkušenostipopisoval, že včas rozpoznaná a léčená borrelióza není nic hrozného.
Máriovi pomáhala zvládnout nemoc maminka – vzala ho na testy a starala se o něho, když musel ležet. Vedle toho mu svědčily i návštěvy kamaráda, které mu pomáhaly přijít na jiné myšlenky.
Tomáš N. zkoušel meditace, které podle něho člověka z borreliózy samozřejmě nevyléčí, ale pomohou s celkovým zklidněním.