Zpět na Průběh onemocnění lymeskou borreliózouna téma

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.


Dagmar

  • Věk v době rozhovoru: 53 let
  • Věk v době diagnostikování: 53 let
  • Absolvovaná léčba: alternativní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


T: A jak vám je? Co jste vlastně dobrala ta antibiotika nebo v průběhu těch antibiotik až do teď, mění se nějak ta kondice?

P: Jak jsem brala ta antibiotika, tak říkám hrozně… To aspoň jednou za týden jsem teda umírala.

T: Jo, ale…

P: To mi bylo hodně zle. Ale dobrala jsem to v neděli a musím zaklepat, že se cítím fajn, spím dobře. Mám takový pocit, že se vracím k sobě.

T: Bolesti hlavy byly od té doby?

P: Od té neděle ne.

T: A předtím v průběhu té léčby se ještě objevovaly?

P: Jo, jo, jednou týdně určitě.

T: Aha.

P: Jednou týdně určitě. Ale teď si uvědomuju, že jsem vlastně nesáhla ani po analgetikách, že jsem to připisovala té stopě té léčby antibiotické, takže jsem si ani nebrala… A byla jsem doma, jsem na marodce, takže jsem se takhle škobrtla, že jsem si lehla. A jsem teda spáč, miluju spánek a nemám s tím problém. Takže jsem to tak jako překlenula bez těch analgetik, si teď uvědomuju vlastně v tom rozhovoru.

T: Takže teď vlastně se uvidí.

P: Tak.

T: Zítra jdete k panu doktorovi.

P: Ano, zítra jdu a zítra budu teda seznámena, co s tím, co se mnou dál.

Další zkušenosti:

Aleš se borreliózou nakazil dvakrát. V obou případech došlo k diagnóze a nasazení léčby v řádu týdnů.

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.

Pavel onemocněl borreliózou během posledních let několikrát. Poprvé došlo k diagnóze a léčbě velmi rychle, v dalších případech už to tak jednoznačné nebylo.

Ilona si vybavovala, že ji něco kouslo. Flek, který se objevil až po několika týdnech, byl ale na úplně jiném místě.

Od prvních příznaků po nasazení antibiotik na borreliózu uběhlo u Marcely půl roku.

Velký strach Libuše, že trpí roztroušenou sklerózou, nakonec po dvou letech obíhání doktorů vyvrátila lumbální punkce.

Antibiotika, která doktorka předepsala Peterovi na základě erythému, začala působit za pár dní.

Tiep
se s borreliózou léčil dvakrát a pokaždé ho ještě měsíce po vyléčení trápily doznívající zdravotní potíže.

Efekt antibiotik začal Vojtěch pociťovat až zhruba po měsíci. Část příznaků ale přetrvala.

Anna
absolvovala standardní antibiotickou léčbu, která jí ovšem nepomohla. Rozhodla se proto pro soukromou léčbu kombinací antibiotik.

Jarda se po měsících velmi nepříjemných zdravotních potíží rozhodl využít soukromou léčbu postavenou na dlouhodobém užívání kombinace antibiotik, která podle něho zabrala.

Mária
dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.

Robert v léčbě borreliózy vyzkoušel spoustu přístupů – od standardních antibiotik přes různé alternativní směry. Sám nevěděl, co nakonec přineslo efekt.

Libuši
sice pomohla šestitýdenní léčba antibiotiky, po čase se ale příznaky cyklicky vracely. Po několika letech, kdy s problémy bojovala pomocí bylin, se proto rozhodla opět pro antibiotickou léčbu.

Michaela
se během dlouhodobé léčby kombinací antibiotik potýkala s návraty některých příznaků, které přisuzovala chronické borrelióze.

Jiřině po několika antibiotických kúrách infektolog na rovinu řekl, že možnosti standardní medicíny jsou v jejím případě vyčerpány, a doporučil jí čínskou medicínu.

Peter
se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.

Dlouhodobá léčba kombinací antibiotik pod vedením soukromého lékaře podle Jardy zabírala, pomohla mu od nejvážnějších příznaků.

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.