Zpět na Průběh onemocnění lymeskou borreliózouna téma

Peter se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.


Peter

  • Věk v době rozhovoru: 54 let
  • Věk v době diagnostikování: 54 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, doplňková

Textová verze


T: Tak u vás to onemocnění mělo takový rychlý průběh. Díky tomu fleku byla stanovená diagnóza, bylo to přeléčené a žádné další příznaky jste neměl.

P: Nepozorujem nič.

T: Nepozorujete nic. Takže žádné významné změny do vašeho života lymeská borrelióza nepřinesla, jestli tomu dobře rozumím?

P: Stalo sa to, že som teraz citlivejší na články o borelióze. Keď niekde nájdem článok s nadpisom „lymská borelióza“, tak si to prečítam a vidím, že to je pliaga. Niektorí ľudia sú buď zle diagnostikovaní alebo neliečení a môže im to urobiť problémy. Trošku mi bliká kontrolka, či som ja preliečený. Radšej pôjdem na testy, na ktoré, ako som sa dočítal, treba lekára prinútiť, aby ich predpísal. Vraj to nechcú predpisovať. Som ale vyškolený z internetu, aby som bol dôsledný. Poprosím teda lekára, aby mi testy predpísal, aby som videl, že nemám žiadne patologické zmeny, ktoré by mi mohli poškodiť. Môže to prísť aj po mesiacoch. Dávam na seba trošku viac pozor  a som citlivejší na články o tejto chorobe. 

Další zkušenosti:

Aleš se borreliózou nakazil dvakrát. V obou případech došlo k diagnóze a nasazení léčby v řádu týdnů.

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.

Pavel onemocněl borreliózou během posledních let několikrát. Poprvé došlo k diagnóze a léčbě velmi rychle, v dalších případech už to tak jednoznačné nebylo.

Ilona si vybavovala, že ji něco kouslo. Flek, který se objevil až po několika týdnech, byl ale na úplně jiném místě.

Od prvních příznaků po nasazení antibiotik na borreliózu uběhlo u Marcely půl roku.

Velký strach Libuše, že trpí roztroušenou sklerózou, nakonec po dvou letech obíhání doktorů vyvrátila lumbální punkce.

Antibiotika, která doktorka předepsala Peterovi na základě erythému, začala působit za pár dní.

Tiep
se s borreliózou léčil dvakrát a pokaždé ho ještě měsíce po vyléčení trápily doznívající zdravotní potíže.

Efekt antibiotik začal Vojtěch pociťovat až zhruba po měsíci. Část příznaků ale přetrvala.

Anna
absolvovala standardní antibiotickou léčbu, která jí ovšem nepomohla. Rozhodla se proto pro soukromou léčbu kombinací antibiotik.

Jarda se po měsících velmi nepříjemných zdravotních potíží rozhodl využít soukromou léčbu postavenou na dlouhodobém užívání kombinace antibiotik, která podle něho zabrala.

Mária
dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.

Robert v léčbě borreliózy vyzkoušel spoustu přístupů – od standardních antibiotik přes různé alternativní směry. Sám nevěděl, co nakonec přineslo efekt.

Libuši
sice pomohla šestitýdenní léčba antibiotiky, po čase se ale příznaky cyklicky vracely. Po několika letech, kdy s problémy bojovala pomocí bylin, se proto rozhodla opět pro antibiotickou léčbu.

Michaela
se během dlouhodobé léčby kombinací antibiotik potýkala s návraty některých příznaků, které přisuzovala chronické borrelióze.

Jiřině po několika antibiotických kúrách infektolog na rovinu řekl, že možnosti standardní medicíny jsou v jejím případě vyčerpány, a doporučil jí čínskou medicínu.

Peter
se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.

Dlouhodobá léčba kombinací antibiotik pod vedením soukromého lékaře podle Jardy zabírala, pomohla mu od nejvážnějších příznaků.

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.