Zpět na Průběh onemocnění lymeskou borreliózouna téma

Mária dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.


Mária

  • Věk v době rozhovoru: 28 let
  • Věk v době diagnostikování: 25 let
  • Absolvovaná léčba: alternativní antibiotická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: Trvalo naozaj dlho, kým som začala pociťovať prvé úľavy. Stále som pokračovala v skúšaní takýchto alternatívnych vecí a za tých 9 rokov som bola stále na nejakej diéte. Nič mi ale nepomohlo. Keď som už ale mala stanovenú diagnózu, našla som na internete náhodou jedno odporúčanie na youtube video. Pod videom som našla podporný komentár, ktorý hovoril o tom, že nejakému pacientovi, ktorý mal kognitívne ťažkosti a trpel chronickou boreliózou pomohla ketogénna diéta. Na základe tohoto odporúčania som si povedala, že to vyskúšam, Dala som sa na to. Do 5 dní sa mi polepšilo a do 2 týždňov sa mi polepšilo tak, že som bola schopná prečítať knihu.

T: A jenom taková otázka, kterou nechci nic z toho zpochybňovat. Ještě mě zajímá, jakým způsobem sama v těch svých sledováních odlišujete vliv té ketogenní diety a vliv té léčby u paní doktorky? 

P: Áno, bolo to ťažké odlíšiť a stále to nemôžem vyhodnotiť na 100%. Aby som bola schopná to vyhodnotiť s úplnou istotou tak by som potrebovala rovnaký organizmus ako je ten môj, akurát bez tej diéty. Na základe mojich pozorovaní môžem povedať, že je veľmi pravdepodobné, že to bolo vďaka mojej diéte. Pred tým som 9 rokov skúšala a nepomohlo nič. Zrazu som vyskúšala toto a bola to úplne rapídna zmena. Chcela som si overiť, či to nie je náhoda alebo či to nie je liečbou. Na pár dní som diétu prerušila a do pár dní sa mi začalo všetko vracať. Spravila som to 2 alebo 3 krát. Potom som sa na to vykašlala a zostala som na diéte. 9 rokov som si nevedela pomôcť. Zrazu, pokiaľ som bola na diéte, to bolo úplne v poriadku.

T: Pořád ji držíte?

P: Áno, aj keď prerušovane. Teraz to už bude druhý rok čo som zrazu zistila, že keď ju vysadím tak ostávam stále v poriadku. Povedala som si, že už možno prišiel ten čas, keď mi pomohla aj celková liečba. Poznám veľa pacientov, kterým sa príznaky zlepšili aj bez toho, aby držali nejakú diétu. Myslím si, že tá dieta funguje symptomaticky a nie že by mala nejaké trvalé následky. Myslím si, že už nepotrebujem ani tú symptomatickú liečbu.

Další zkušenosti:

Aleš se borreliózou nakazil dvakrát. V obou případech došlo k diagnóze a nasazení léčby v řádu týdnů.

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.

Pavel onemocněl borreliózou během posledních let několikrát. Poprvé došlo k diagnóze a léčbě velmi rychle, v dalších případech už to tak jednoznačné nebylo.

Ilona si vybavovala, že ji něco kouslo. Flek, který se objevil až po několika týdnech, byl ale na úplně jiném místě.

Od prvních příznaků po nasazení antibiotik na borreliózu uběhlo u Marcely půl roku.

Velký strach Libuše, že trpí roztroušenou sklerózou, nakonec po dvou letech obíhání doktorů vyvrátila lumbální punkce.

Antibiotika, která doktorka předepsala Peterovi na základě erythému, začala působit za pár dní.

Tiep
se s borreliózou léčil dvakrát a pokaždé ho ještě měsíce po vyléčení trápily doznívající zdravotní potíže.

Efekt antibiotik začal Vojtěch pociťovat až zhruba po měsíci. Část příznaků ale přetrvala.

Anna
absolvovala standardní antibiotickou léčbu, která jí ovšem nepomohla. Rozhodla se proto pro soukromou léčbu kombinací antibiotik.

Jarda se po měsících velmi nepříjemných zdravotních potíží rozhodl využít soukromou léčbu postavenou na dlouhodobém užívání kombinace antibiotik, která podle něho zabrala.

Mária
dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.

Robert v léčbě borreliózy vyzkoušel spoustu přístupů – od standardních antibiotik přes různé alternativní směry. Sám nevěděl, co nakonec přineslo efekt.

Libuši
sice pomohla šestitýdenní léčba antibiotiky, po čase se ale příznaky cyklicky vracely. Po několika letech, kdy s problémy bojovala pomocí bylin, se proto rozhodla opět pro antibiotickou léčbu.

Michaela
se během dlouhodobé léčby kombinací antibiotik potýkala s návraty některých příznaků, které přisuzovala chronické borrelióze.

Jiřině po několika antibiotických kúrách infektolog na rovinu řekl, že možnosti standardní medicíny jsou v jejím případě vyčerpány, a doporučil jí čínskou medicínu.

Peter
se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.

Dlouhodobá léčba kombinací antibiotik pod vedením soukromého lékaře podle Jardy zabírala, pomohla mu od nejvážnějších příznaků.

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.