Zpět na Průběh onemocnění lymeskou borreliózouna téma

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.


Jana

  • Věk v době rozhovoru:  48 let
  • Věk v době diagnostikování: 24 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní antibiotická, alternatovní, doplňková

Textová verze


P: Ty kolena, to mám i ve vodě pocit, jak kdyby mi úplně vypadávaly z kloubů, jako když tam nedrží. A já mám operované rameno, když mi vypadávalo. Mám ho zafixované. A když už tam nebyla ta chrupavka, když vypadávalo, to bolelo, to člověk cítil. Mám takový pocit, já doufám, že to je v pohodě, že je to jenom ta bolest, že když by tam byly jenom ty kosti, že to tam dře. A teda mám… To teď jsem minula poslední důchod, velkou část utratila za nějaké mastičky a čaje, kdy mi chlapík řekl, že je to vlastně od té infekce. To dělá buďto teda i zakyselení, anebo ty zplodiny z těch, dejme tomu, bakterií. Že to prostě potřeba detoxikovat a dostat z těla. Tak piju tyhle čaje různé a ještě se mažu nějakou potvorou, jako mastičkami teda, několik dní, to dělám. Takže to nemá ještě zatím žádný efekt, ale na těch nohách nemůžu stát a nemůžu jít. Nebo teda takhle, můžu, ale je to přes bolest. Za to jsem podrážděná a tím právě si to rovnám v hlavě. Ta kolena mě bolí dost dlouho, si to sumíruju, ten svůj život, a ta bolest mě  – jak to říct – nutí k tomu, s tím něco udělat.

P: Ale jinak, když se ráno vzbudím, a – to mám teda už dlouho a je to střídavě – tak mě tak strašně brní a bolí ruce, že když třeba držím telefon, já to potom vlastně necítím, ty ruce.

T: Takže to někde tam pořád trvá. I teďka vlastně.

P: No, furt no.

T: A kdy máš další kontrolu u pana doktora, soukromého imunologa?

P: Objednám se. Vezmu si nějaký první… On to naplánoval na červen, mi naplánoval kontrolu na červen. A ať přidám k Benemycinu a Minicyklinu ještě jeden Minocyklin a Azithromycin Sandoz. Což já jsem ještě doteďka nezačala brát, protože se toho úplně bojím. Jsem takový váhavec, že jsem si říkala, že bych zkusila třeba ty byliny, toho Buhnera. Anebo teda se chystám se dokopat k té disciplíně, že to teda budu brát i s tím Azithromycinem dohromady, což mi přijde jako mazec teda. Ale že to teda zkusím a budu to brát do té doby, než mi přijde ten první termín do toho… Prostě první termín za 5000 bych si vzala, protože některé jsou dražší. Takže chci mu to teda napsat.

T: A chceš u toho soukromého imunologa teda zůstat ještě teď…

P: Já bych to ještě chvíli zkusila. Beru to tři čtvrtě roku, dejme tomu skoro. Cítím změny, ale hodnoty neklesají. A ještě bych to asi, až… Potřebuju si udělat pořádek v těchhle svých věcech. Já si to chci psát, až budu schopná se koncentrovat a soustředit se. Což už možná teď trošku jsem. Abych začala brát ten Buhnerův protokol, tak bych to zkusila.

Další zkušenosti:

Aleš se borreliózou nakazil dvakrát. V obou případech došlo k diagnóze a nasazení léčby v řádu týdnů.

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.

Pavel onemocněl borreliózou během posledních let několikrát. Poprvé došlo k diagnóze a léčbě velmi rychle, v dalších případech už to tak jednoznačné nebylo.

Ilona si vybavovala, že ji něco kouslo. Flek, který se objevil až po několika týdnech, byl ale na úplně jiném místě.

Od prvních příznaků po nasazení antibiotik na borreliózu uběhlo u Marcely půl roku.

Velký strach Libuše, že trpí roztroušenou sklerózou, nakonec po dvou letech obíhání doktorů vyvrátila lumbální punkce.

Antibiotika, která doktorka předepsala Peterovi na základě erythému, začala působit za pár dní.

Tiep
se s borreliózou léčil dvakrát a pokaždé ho ještě měsíce po vyléčení trápily doznívající zdravotní potíže.

Efekt antibiotik začal Vojtěch pociťovat až zhruba po měsíci. Část příznaků ale přetrvala.

Anna
absolvovala standardní antibiotickou léčbu, která jí ovšem nepomohla. Rozhodla se proto pro soukromou léčbu kombinací antibiotik.

Jarda se po měsících velmi nepříjemných zdravotních potíží rozhodl využít soukromou léčbu postavenou na dlouhodobém užívání kombinace antibiotik, která podle něho zabrala.

Mária
dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.

Robert v léčbě borreliózy vyzkoušel spoustu přístupů – od standardních antibiotik přes různé alternativní směry. Sám nevěděl, co nakonec přineslo efekt.

Libuši
sice pomohla šestitýdenní léčba antibiotiky, po čase se ale příznaky cyklicky vracely. Po několika letech, kdy s problémy bojovala pomocí bylin, se proto rozhodla opět pro antibiotickou léčbu.

Michaela
se během dlouhodobé léčby kombinací antibiotik potýkala s návraty některých příznaků, které přisuzovala chronické borrelióze.

Jiřině po několika antibiotických kúrách infektolog na rovinu řekl, že možnosti standardní medicíny jsou v jejím případě vyčerpány, a doporučil jí čínskou medicínu.

Peter
se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.

Dlouhodobá léčba kombinací antibiotik pod vedením soukromého lékaře podle Jardy zabírala, pomohla mu od nejvážnějších příznaků.

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.