Zpět na Průběh onemocnění lymeskou borreliózouna téma

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.


Vojtěch

  • Věk v době rozhovoru: 51 let
  • Věk v době diagnostikování: 51 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, doplňková

Textová verze


P: Ty problémy jsem začal mít před Vánocemi, myslím.

T: To byly které Vánoce?

P: Teď.

T: Tyhle?

P: Tyhle.

T: Tyhle.

P: Ano. Takže někde… Protože říkají, že v říjnu, v listopadu se mi to mohlo někde stát. Ale nevím kde právě že. Já moc po venku nechodím, protože mám chodit na ty dialýzy, a nevzpomínám si, že bych někde chodil jako tak po venku. Kde jsem to chytil, nevím.

T: A ty bolesti kloubů teda začaly kolem Vánoc?

P: Ano.

T: 2019?

P: Ano. Potom mě chytlo to koleno taky. Měl jsem v kolenu něco a nemohl jsem vůbec chodit. Jsem i na tu dialýzu chodil o berlích a na vozíku mě vozila žena. Jsem nemohl ani chodit sám. Potom ta antibiotika mi dali a trošku to pomohlo.

T: Koho to napadlo, že by to mohla být borrelióza? Toho pana doktora tam?

P: Ano. Na noční, když chodím na noční, tak tam jsem mu to řekl. Jsem to zmiňoval dříve už. A oni na to nebrali zřetel. To je tou dialýzou, říkali pořád. A pak už jsem nemohl ani chodit, takže ten doktor si vzal vzorek a zjistil, že tu borreliózu mám.

Další zkušenosti:

Aleš se borreliózou nakazil dvakrát. V obou případech došlo k diagnóze a nasazení léčby v řádu týdnů.

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.

Pavel onemocněl borreliózou během posledních let několikrát. Poprvé došlo k diagnóze a léčbě velmi rychle, v dalších případech už to tak jednoznačné nebylo.

Ilona si vybavovala, že ji něco kouslo. Flek, který se objevil až po několika týdnech, byl ale na úplně jiném místě.

Od prvních příznaků po nasazení antibiotik na borreliózu uběhlo u Marcely půl roku.

Velký strach Libuše, že trpí roztroušenou sklerózou, nakonec po dvou letech obíhání doktorů vyvrátila lumbální punkce.

Antibiotika, která doktorka předepsala Peterovi na základě erythému, začala působit za pár dní.

Tiep
se s borreliózou léčil dvakrát a pokaždé ho ještě měsíce po vyléčení trápily doznívající zdravotní potíže.

Efekt antibiotik začal Vojtěch pociťovat až zhruba po měsíci. Část příznaků ale přetrvala.

Anna
absolvovala standardní antibiotickou léčbu, která jí ovšem nepomohla. Rozhodla se proto pro soukromou léčbu kombinací antibiotik.

Jarda se po měsících velmi nepříjemných zdravotních potíží rozhodl využít soukromou léčbu postavenou na dlouhodobém užívání kombinace antibiotik, která podle něho zabrala.

Mária
dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.

Robert v léčbě borreliózy vyzkoušel spoustu přístupů – od standardních antibiotik přes různé alternativní směry. Sám nevěděl, co nakonec přineslo efekt.

Libuši
sice pomohla šestitýdenní léčba antibiotiky, po čase se ale příznaky cyklicky vracely. Po několika letech, kdy s problémy bojovala pomocí bylin, se proto rozhodla opět pro antibiotickou léčbu.

Michaela
se během dlouhodobé léčby kombinací antibiotik potýkala s návraty některých příznaků, které přisuzovala chronické borrelióze.

Jiřině po několika antibiotických kúrách infektolog na rovinu řekl, že možnosti standardní medicíny jsou v jejím případě vyčerpány, a doporučil jí čínskou medicínu.

Peter
se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.

Dlouhodobá léčba kombinací antibiotik pod vedením soukromého lékaře podle Jardy zabírala, pomohla mu od nejvážnějších příznaků.

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.