Zpět na Průběh onemocnění lymeskou borreliózouna téma

Petrovi E. nebylo lépe ani po roční soukromé léčbě kombinací antibiotik.


Petr E.

  • Věk v době rozhovoru: 23 let
  • Věk v době diagnostikování: 8 let
  • Absolvovaná léčba: standardní antibiotická, alternativní antibiotická, psychiatrická, alternativní, doplňková

Textová verze


P: Bral jsem to, bral jsem kombinaci antibiotik, dvě, a pak ještě pulzně jsem bral jeden lék, na jinou formu, na cystickou formu těch borrelií. A bral jsem to rok. Ale ani po tom roku jsem necítil zlepšení. Ty protilátky se mi trošku snižovaly, ale fakt na sobě jsem necítil žádnou změnu. Ten cyklus byl pořád stejný, pořád to byly ty výkyvy. Většinu času jsem fakt hleděl jenom do blba doma. Takže teďka v dubnu jsem to vysadil a řeším, co dál, jak to…

T: Nezabírala teda ani ta léčba u pana doktora soukromého imunologa, takže co teď…? Teď přemýšlíte…

P: Teď jsem právě… Teď to bylo hrozné, jsem měl právě hrozné deprese, protože jsem vůbec nevěděl, čeho se mám chytnout. Už mně přijde, že ty možnosti, co jsem vyzkoušel, už jsou… Ty možnosti jsem vypotřeboval, co byly. Jsem prošel neurologií, imunologií, psychiatrií, a nikde nic. Takže teďka jsem až před asi dvěma týdny našel zase… nebo jsem v kontaktu s jednou Angličankou, která má právě ten stejný symptom brain fog, mentální mlhu. Ona to popisuje jako úplný rozpad osobnosti, fakt jako kdybyste byl úplné tělo bez duše. A taky ona teda si zaplatila nějakou konzultaci u nějakého amerického doktora a doporučil jí injekční Penicilin. Tak jsem teďka psal panu soukromému imunologovi, jestli by to nešlo vyzkoušet. Ona právě tam psala, že jí to pomohlo teda.

Další zkušenosti:

Aleš se borreliózou nakazil dvakrát. V obou případech došlo k diagnóze a nasazení léčby v řádu týdnů.

Vojtěchovy bolesti kloubů doktoři nějakou dobu přisuzovali dialýze, na kterou docházel.

Pavel onemocněl borreliózou během posledních let několikrát. Poprvé došlo k diagnóze a léčbě velmi rychle, v dalších případech už to tak jednoznačné nebylo.

Ilona si vybavovala, že ji něco kouslo. Flek, který se objevil až po několika týdnech, byl ale na úplně jiném místě.

Od prvních příznaků po nasazení antibiotik na borreliózu uběhlo u Marcely půl roku.

Velký strach Libuše, že trpí roztroušenou sklerózou, nakonec po dvou letech obíhání doktorů vyvrátila lumbální punkce.

Antibiotika, která doktorka předepsala Peterovi na základě erythému, začala působit za pár dní.

Tiep
se s borreliózou léčil dvakrát a pokaždé ho ještě měsíce po vyléčení trápily doznívající zdravotní potíže.

Efekt antibiotik začal Vojtěch pociťovat až zhruba po měsíci. Část příznaků ale přetrvala.

Anna
absolvovala standardní antibiotickou léčbu, která jí ovšem nepomohla. Rozhodla se proto pro soukromou léčbu kombinací antibiotik.

Jarda se po měsících velmi nepříjemných zdravotních potíží rozhodl využít soukromou léčbu postavenou na dlouhodobém užívání kombinace antibiotik, která podle něho zabrala.

Mária
dlouhé roky hledala řešení zdravotních problémů, zejména mozkové mlhy. Našla jej ve spojení kombinované antibiotické léčby a ketogenní diety.

Robert v léčbě borreliózy vyzkoušel spoustu přístupů – od standardních antibiotik přes různé alternativní směry. Sám nevěděl, co nakonec přineslo efekt.

Libuši
sice pomohla šestitýdenní léčba antibiotiky, po čase se ale příznaky cyklicky vracely. Po několika letech, kdy s problémy bojovala pomocí bylin, se proto rozhodla opět pro antibiotickou léčbu.

Michaela
se během dlouhodobé léčby kombinací antibiotik potýkala s návraty některých příznaků, které přisuzovala chronické borrelióze.

Jiřině po několika antibiotických kúrách infektolog na rovinu řekl, že možnosti standardní medicíny jsou v jejím případě vyčerpány, a doporučil jí čínskou medicínu.

Peter
se z borreliózy uzdravil hladce. Hodlal se ale pro jistotu nechat otestovat.

Dlouhodobá léčba kombinací antibiotik pod vedením soukromého lékaře podle Jardy zabírala, pomohla mu od nejvážnějších příznaků.

Dagmar, kterou trápily dlouhodobé bolesti hlavy, měla v době rozhovoru antibiotickou kúru čerstvě za sebou. Chystala se k praktickému lékaři k naplánování dalšího postupu.

Jana v době rozhovoru podstupovala dlouhodobou léčbu kombinací antibiotik. Některé její potíže stále přetrvávaly, chtěla tedy v léčbě ještě pokračovat v naději, že se její stav zlepší. Po antibiotikách plánovala vyzkoušet byliny.