Zkušenosti

Zkušenosti

Vážení návštěvníci, vítáme vás v sekci, která se věnuje ženám s karcinomem prsu a jejich zkušenostem s touto nemocí.

Toto onemocnění má mnoho podob a každá žena jej prožívá svým jedinečným způsobem. Abychom mohli zkušenosti žen s rakovinou prsu popsat co nejpřesněji, mluvili jsme s 53 ženami s touto diagnózou z celé České republiky. K získání co nejbohatšího obrazu zkušeností žen s diagnózou karcinomu prsu, jsme oslovili ženy z různých prostředí, v různých věkových skupinách (věkové rozmezí 28 – 76 let), s různým typem onemocnění a léčby.

Příběhy žen si můžete poslechnout v krátkých audio nahrávkách, nebo zhlédnout na videích. Zjistěte, co ženy říkají o prvních příznacích nemoci, rozhodování o léčbě, jednotlivých typech léčby, zvládání nemoci nebo o tom, jaký vliv měla nemoc na jejich blízké a okolí. Podívejte se, co vzkazují ostatním ženám a profesionálům. Doufáme, že vám tyto informace pomohou, najdete zde oporu, nebo porozumění lidem, kteří touto nemocí procházejí.

Jak se orientovat na této stránce?

Jednotlivá témata, o kterých účastnice našeho výzkumu hovořily, najdete v menu po levé straně. Pod každým z nich se nalézá shrnutí toho, co nám řekly, a také ukázky z rozhovorů (nejčastěji video, někdy audio nebo text). Pokud vás některý člověk, který v ukázkách hovoří, zaujme, můžete navštívit jeho profil a dozvědět se o něm více. Stránku s profily účastníků najdete v horním menu. Tam také najdete užitečné odkazy týkající se karcinomu prsu a informace o projektu.